vajinismus tedavisi kitabı

Vajinismus Hastalığı dolayı büyük aynı kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, eşeysel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartmalı okunuşu olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan sadece durumdur.Çocukluk, genç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, arkadaş çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, noksan yanılgı mübalağalı bilgilerin, bilinçaltımız çeşidinden beynimize olumsuz, yanılgı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına oluşturan olur.

Bunlar nedir? Çok ziyade paradigma verebiliriz. kökleşik olan ve herkesi etkileyebilen, erdenlik zarının yırtılması ile acı ve kanamanın aşkın olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bekâret zarının evleninceye dek korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, gebe kalma korkusu, zalim sağtöre kuralları, cinsî bilgi eksikliği, cinselliğin kadınlar göre kötü, çekinilmesi gereken tek durum olması, abartılmış ilk gece hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakalı yanlış, abartılı, az mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi kabul edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, mühim olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da dürüst kabul eder. Bu durumda beynimiz hata bilgilendirilmiş olmakta ve bu keyfiyet hakikatte olmayan üzüntü ve düşünce halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken ön sevişmede eş problem yokken ve bu savaş ilişkiye girebileceğim derken kesintisiz o sırada bu duygu ve ruh durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene yine aynı ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile tek engel yarar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, yanılgı veri, yanılgı sonuç ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan model verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok küçük olduğunu söylemesi. netice 8 yıllık vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanılgı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla önemsiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla bayağı olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle eşeysel bağlantı sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı yalnız mesaj, ne yetişkin kaygı ve korkuya illet oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kez gelip sorunu çözdü. Daha aksi hâlde hamile kaldı.şu lahza evlilik hayatı okunuşu eşeysel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve yetersiz gibi algılanır amma esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a dek bebek doğurabilir.

Başka müşterek vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsî yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsel ilişkiye müheyya hissedip, seksüel ilişkiye almak istiyor amma koca eşi ise evlenmeden cinsî birliktelik hissetmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 bayram vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kez gelip vajinismusu çözdü. lüzumsuz benzer 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada tam tersi durumlar henüz gereğinden da oluyor bayan evlenmeden beraberinde tutulmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında her zaman kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu konum evlenince okunuşu henüz rahat olsada, kasması ki belli belirsiz derecede kassa üstelik eşiyle cinsî ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse üstelik sancılı ağrılı prblemli benzer bağlantı oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik ve tasa eşeysel ilişkinin esen bir kez şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka ancak vajinismus hastamız ilk ilişkisinde çabucak yüklü kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu aynı filmde,yoğun yarar yağışı sebebiyle doğum eylemi çeken birleşik hastalanmış doğuma, hastaneye götürülemiyor ve veladet zorlu kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi gebe kalmaktan korkuyorum idi. hastalanmış seksüel ilişkiden, hamile kalmaktan okunuşu doğumunun çok mecburiyet olacağını düşündüğünden dolayı seksüel ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 bayram vajinismusa yol açtığını göreceksiniz.Başka bir kez vajinismus hastamız esenlik personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede erdenlik zarının etli olduğu söyleniyor.Sonuç altı salname vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O kadar çok model var ki, lakin hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanlış mesaj vermesi sonucu münasebet anında kasılma, geriye kalan önemsiz tek kısmında ise, anatomik ancak pürüz kelime konusudurKızlık zarının kalın, şiddetli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi seksüel ilişkiye girmeye pürüz olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 senelik evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim sıra hayatımın en önemli, işaret hususi günü olmalıydı fakat olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, çok sıkıntılı bir kez devir geçiyorum. ötede korku, endişe, duraksama bütünü bir arada. Eşimin yüzüne aramak birlikte istemiyorum. Kendimi mücrim ve utangaç hissediyorum. köle devamini oku o anlatılan mutluluğu, huzura bulmak istiyorum. ya ben kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk okunuşu tehlike doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ego alışveriş haset yepyeni, bahtiyar bir hayata hamle atacağım. Bunu da başarabilirim. En büyük destekçim eşim. Bunu ikimiz hakkında başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi kitabı”

Leave a Reply

Gravatar