Temel İlkeleri vajinismus nedir

Vajinanın girişi çevresindeki kas dokusunun talep çekici kasılması sonucu seksüel ilişkinin ağrılı ya da imkânsız benzer şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun nasıl olduğunu, belirtilerini ve iyileştirme yöntemlerini merak eden vatandaşlar da vajinismus üzerine taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri okunuşu tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe ve korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen bir kez rahatsızlık. olabildiğince zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren ancak seksüel sorun olarak vajinismus, çiftlerin seksüel yaşantısını ebedî yönde etkileyen önemli müşterek rahatsızlıktır. İşte, kamu Sağlığı Genel Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus üzerine tasa edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; bağ sırasında civar sevişmede hiç benzer problem yaşamayan, hatta zevk da düz kadınlarda seksüel birleşme anı geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi yahut uç denli ağrılı, zor şekilde girmesi ile karakterize birleşik cinsî sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsel birleşme penetrasyon ya hiç olamamakta yahut akıbet derece ağrılı ve acılı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen de vajinaya penisin salt ekstrem kısmı girebilmektedir. ayrıca bu şekilde çok nadir de olsa gebe kalan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus vajinismus tedavisi ankara hastalığında kişinin münasebet sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden sıyanet etmek kendince yaptığı refleksif ancak harekettir. öbür ancak deyiş ile penisin vajinaya girme anında zat kendisini istemsiz ancak şekilde tepke olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide aynı “kaygı bozukluğu” veya “cinsel bağlantı fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı kendince Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi uğruna cinsel münasebet sırasında ağrı olması koşul değildir. birtakım hastalar penisin ucunun girmesine mezuniyet verebilirken kimi hastalar o safhaya bile gelememektedir. yeniden kimi durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar cinsî temas sırasında kendilerini kastıklarının farkında üstelik olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda ilişki sırasındaki kasılmalar tamamen kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların sert çoğu halen bakiredir.

Tedavisi kendince Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar ve sağaltma yöntemleri umumi isimler altında toplansa da kişiye zatî başkalık gösterir ve okunuşu kişiye zatî sağaltma verilir, ve okunuşu hastayı görmeden kimi yorumlar yapılamaz, kuruntu söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, okunuşu bili birikimine bağlı olduğu gibi hastanın hal isteği, zarfında bulunduğu sosyal okunuşu kültürel koşullar derecesinde refik desteği ve okunuşu tek çok şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle konuşmak gerçekçi değildir okunuşu vajinismus tedavi yöntemi hastanın ihtiyacına bakarak belirlenir,

Bazı hastalarda sadece malumat yeterli olurken;

Davranışsal sağaltım uygulanır;

Çocukluk dönemi okunuşu anne baba ile ilişkileri içeren canlı denilen terapi yöntemi uygulanır;

Hipnoz ve telkin ehliyetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit birleşik terapi yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Temel İlkeleri vajinismus nedir”

Leave a Reply

Gravatar