Ne demek?

Vajinanın girişi bölgesindeki kasların arzu şuh kasılması sonucu eşeysel ilişkinin ağrılı evet da imkânsız bir kez şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun hangi olduğunu, belirtilerini okunuşu iyileştirme yöntemlerini düşkünlük eden vatandaşlar da vajinismus üzerine taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri ve tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe ve korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender de olsa rastlanabilen benzer rahatsızlık. Oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren bir kez cinsel sorun olarak vajinismus, çiftlerin seksüel yaşantısını layemut yönde etkileyen gerçek bir kez rahatsızlıktır. İşte, kamu Sağlığı Genel Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus hakkında heves edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; bağ sırasında ilk sevişmede hiç bir kez mesele yaşamayan, ayrıca beğeni da düz kadınlarda seksüel birleşme hatıra geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi veya döl eşi kadar ağrılı, sıkıntı şekilde girmesi ile karakterize tek cinsel sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsî birleşme penetrasyon ya hiç olamamakta yahut olanca mertebe ağrılı ve kederli birleşik şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen okunuşu vajinaya penisin yalnızca uç kısmı girebilmektedir. hem de bu şekilde fazla seyrek de olsa hamile artan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin ilişki sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden vikaye etmek ayrılmış yaptığı refleksif birleşik harekettir. öbür tek deyim ile penisin vajinaya girme anında insan kendisini istemsiz bir kez şekilde tepke olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide ancak “kaygı bozukluğu” devamini oku veya “cinsel bağ fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı yoluna Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi için cinsel bağlantı sırasında ağrı olması şart değildir. bazen hastalar penisin ucunun girmesine icazet verebilirken birtakım hastalar o safhaya de gelememektedir. bununla birlikte bazen durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar eşeysel bağ sırasında kendilerini kastıklarının farkında de olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda bağlantı sırasındaki kasılmalar büsbütün kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların katı çoğu halen bakiredir.

Tedavisi ayrılmış Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar okunuşu tedavi yöntemleri genel isimler altında toplansa dahi kişiye özel farklılık gösterir okunuşu de kişiye zatî iyileştirme verilir, okunuşu de hastayı görmeden bazı yorumlar yapılamaz, kuruntu söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, okunuşu bili birikimine bağlı olduğu büyüklüğünde hastanın çözüm isteği, süresince bulunduğu toplumsal ve kültürel koşullar gibi hayat arkadaşı desteği okunuşu okunuşu aynı fazla şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle ele vermek gerçekçi değildir ve vajinismus terapi yöntemi hastanın ihtiyacına nazaran belirlenir,

Bazı hastalarda sadece vukuf yeterli olurken;

Davranışsal terapi uygulanır;

Çocukluk dönemi ve anne ata ile ilişkileri içeren hareketli denilen iyileştirme yöntemi uygulanır;

Hipnoz ve telkin ehliyetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit aynı terapi yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ne demek?”

Leave a Reply

Gravatar